Залучення капіталу

Для залучення капіталу від інвесторів та банків компанії повинні відповідати ряду критеріїв: прозора структура бізнесу, якісна та об’єктивна звітність, налагоджена система корпоративного управління.

Власники компаній повинні порівняти витрати на реформування бізнесу для отримання якіснішого доступу до ринку акціонерного та боргового капіталу з економічним ефектом від подальшого розвитку, який стане можливим завдяки залученню додаткового капіталу. 

Фінансування операцій

У компаній не завжди достатньо власних коштів для фінансування операцій злиття та поглинань. Крім того, вартість боргового фінансування зазвичай нижче вартості акціонерного капіталу. В зв’язку з цим, заради збільшення прибутку на вкладений капітал, компанії залучають банківські установи для часткового фінансування даних операцій.

У сфері кредитування операцій M&A спеціалісти компанії «Ві енд Ей Фінансові Рішення» допоможуть структурувати наступні операції:

 • Management Buy-Out (MBO) – викуп компаній менеджментом з використанням боргових коштів.

 • Leverage Buy-Out (LBO) – викуп компаній інвесторами з використанням боргових коштів.

 • Bridge Financing (BF) – кредитування під передбачуване розміщення акцій компанії.

В межах проектів MBO/LBO/BF компанія «Ві енд Ей Фінансові Рішення» надає своїм клієнтам наступні послуги:

 • проведення  попереднього аналізу фінансових результатів діяльності компанії, що планується придбати;

 • побудова фінансової моделі бізнесу;

 • структурування операції;

 • супроводження процесу підготовки та погодження основних договорів.

Боргове фінансування

Боргове фінансування є найпоширенішою формою фінансування компаній. Вітчизняні компанії мають можливість залучити борг у комерційних банків або шляхом емісії власних облігацій. Банківське кредитування, на відміну від облігаційного займу, потребує виконання додаткових умов, а саме надання забезпечення, переведення на обслуговування в банк оборотів за поточними рахунками компанії, дотримання певних фінансових показників. 

Компанія «Ві енд Ей Фінансові Рішення» має значний досвід в корпоративному фінансуванні та має тісні партнерські відносини з комерційними банками. Спеціалісти компанії проведуть попередні переговори з потенційними банками-кредиторами, проаналізують їх умови кредитування та запропонують клієнту найвигіднішу пропозицію. Компанія «Ві енд Ей Фінансові Рішення» готова також виступити консультантом з організації випуску облігаційного займу у партнерстві з провідними інвестиційними банками. 

Фінансування за рахунок часткового розміщення акцій/частки компанії

Дана форма фінансування передбачає проведення додаткової емісії акцій/часток компаній за закритою підпискою одному чи кільком фінансовим інвесторам. Дану форму залучення фінансування активно використовують зростаючі компанії, для яких доступ до банківського фінансування обмежений через вимоги банків щодо оборотів, забезпечення, ліквідності та інших фінансових показників. Зазвичай кошти, отримані від розміщення, направляються на подальший розвиток компанії.    

В межах залучення фінансування за рахунок часткового розміщення акцій компанія «Ві енд Ей Фінансові Рішення» надає своїм клієнтам наступні послуги:

 • підготовка документації для проведення тендеру серед інвесторів (включаючи підготовку інформаційного меморандуму, презентації, і т.д.);

 • організація зустрічей з потенційними інвесторами (roadshow);

 • аналіз пропозицій від потенційних інвесторів, підготовка протоколу про наміри та підготовку договору про ексклюзивність з потенційним інвестором;

 • організація проведення юридичної та фінансової експертизи (due diligence);

 • погодження умов, в т.ч. об’єму інвестицій та структури транзакції;

 • організація проведення розрахунків між сторонами, закриття транзакції.